NA SPRZEDAŻ

 działka z udziałem w linii brzegowej jeziora

 Gmina Giżycko | jezioro Dejguny

Sterławki Małe
Na sprzedaż działka z udziałem w linii brzegowej jeziora Dejguny z możliwością zabudowy, położona w odległości 85 m od brzegu jeziora. Gmina Giżycko.

Działka zgodnie z MPZP ma możliwość zabudowy budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym (MPZP). Gwarantuje to piękny i rozległy widok na jezioro i okolicę.
Dom mieszkalny budować można zaledwie kilkadziesiąt metrów od jeziora, a kompleks trzech działek budowlanych graniczy z jeziorem na długości 168 metrów (działka z linią brzegową jest współwłasnością dla 3 działek budowlanych).

Działki położone są w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, w miejscu cichym i spokojnym, sprzyjającym wypoczynkowi z naturą, za miejscowością Sterławki Małe, nad brzegiem jeziora Dejguny.

Opis

 • Powierzchnia: działka nr 1/70 o pow. 6740 m2 + działka nr 1/81 o pow. 2646m2 w której nabywamy 1/3 udziału,
 • Kształt działek: regularny,
 • Lokalizacja nad jeziorem, wśród pól i łąk w zacisznym i prywatnym miejscu,
 • Najbliższe zabudowania: działki zlokalizowane są przy Stanicy Dejguny - osiedle ekskluzywnych domów,
 • Odległość do jeziora Dejguny: bezpośrednio nad jeziorem.
Dejguny

Teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania. Przeznaczenie działek: pod zabudowę mieszkaniowo - usługową (symbol 8MU).

Przeznaczenie działek: pod zabudowę mieszkaniowo – usługową (symbol 8MU) | Fragment z MPZP:

"2. Na każdej z działek budowlanych zezwala się na lokalizację jednego budynku mieszkalnego jednorodzinnego wolnostojącego oraz budynku wolnostojącego o funkcjach pensjonatowych. W/w zabudowa mieszkaniowa i usługowa może stanowić zespół budynków, stanowiący jeden obiekt budowlany w rozumieniu przepisów budowlanych.

3. Zabudowę należy kształtować na maksymalną wysokość dwóch kondygnacji, z drugą kondygnacją w poddaszu użytkowym. Przykrycia zabudowy należy kształtować w formie zadaszeń dwuspadowych (lub wielospadowych dla jednego obiektu budowlanego, o którym mowa w pkt. 2), o kącie nachylenia połaci dachowych do płaszczyzny przekroju poziomego budynku w przedziale:
a) 40 stopni – 45 stopni dla zabudowy dwukondygnacyjnej, z drugą kondygnacją w poddaszu użytkowym,
b) 16 stopni – 40 stopni dla zabudowy parterowej bez poddasza użytkowego.

5. Pokrycie dachowe należy wykonać w kolorze czerwonym.

6. Maksymalną wysokość ścianek kolankowych poddasza ustala się na poziomie + 1,2 m od poziomu stropu nad parterem.

7. Maksymalne rzędne poziomu parteru budynku ustala się na poziomie + 0,45 m od odpowiednich rzędnych terenu w licu ścian zewnętrznych budynku.

8. Ogrodzenia działek budowlanych należy kształtować na maksymalną wysokość + 1,2 m od poziomu terenu w formie konstrukcji ażurowych, z wykluczeniem stosowania wypełnień ogrodzenia materiałem betonowym i żelbetowym.


Sterławki Małe
Dejguny

Media

 • Woda: w pasie drogowym przy działkach,
 • Prąd: w pasie drogowym przy działkach,
 • Odprowadzanie ścieków: kanalizacja gminna w pasie drogowym przy działkach.

Dojazd

 • droga wojewódzka 592 Giżycko - Kętrzyn, od miejscowości Sterławki Wielkie droga asfaltowa do działki.
Dejguny
Dejguny
Dejguny

Lokalizacja

 • na uboczu wsi Sterławki Wielkie (około 2 kilometry) obręb Sterławki Małe, nieco w odosobnieniu, nad jeziorem Dejguny wśród pól i łąk,
 • do Giżycka ok. 14 km,
 • do Kętrzyna ok. 17 km,
 • do Warszawy ok. 250 km.
Dejguny

Okolica

W bliskim sąsiedztwie znajduje się duże i zorganizowane prywatne łowisko wędkarskie o powierzchni ponad 10 hektarów. W pobliżu kompleksu znajduje się piaszczysta plaża oraz nieduży las. Okolica to prawdziwe Mazury, z czystą wodą, z linią brzegową, z dostępem do bardzo atrakcyjnego jeziora jakim są Dejguny.

To wszystko 15 minut jazdy od Giżycka. Z jednej strony błyskawiczny dojazd do najważniejszego miasta w krainie Wielkich Jezior Mazurskich, z drugiej piękny mazurski krajobraz, jeziora i lasy świetne do rekreacji i dla zdrowia. Miejsca, gdzie można spokojnie odpocząć, nabrać sił i energii.

Jezioro Dejguny idealnie nadaje się na wypoczynek na wodzie. Z uwagi na naturę dopuszcza się tu silniki elektryczne łodzi. Wszystko w celu ochrony przyrody w swej niezmienionej postaci. Położenie działek pozwala na łatwy dojazd do portów ulokowanych na głównym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jak również do najważniejszych atrakcji i zabytków historycznych.

W odległości 15 minut jazdy znajduje się zabytek rangi światowej, czyli kompleks bunkrów zwany Wilczym Szańcem z okresu II wojny światowej. Następnie zamek krzyżacki w Kętrzynie, świeżo po renowacji, i zamek biskupi w Reszlu, gdzie widać potęgę dawnych średniowiecznych grodów. Na tej trasie znajduje się też perła barokowego przepychu czyli sanktuarium w Świętej Lipce, miejsce pielgrzykowe jak również koncertowe.

W podobnym czasie 15 minut jazdy docieramy do Giżycka, które oprócz aktywnego, zadbanego i nowoczesnego miasta, oferuje nam pamiątki dawnych czasów. Na uwagę zasługuje forteca z XIX wieku, czyli Twierdza Boyen, jak również drewniany most obrotowy, wieża ciśnień przebudowana na widokową i punkty widokowe w porcie Ekomarina oraz na wzgórzu Św. Brunona.

Wskazując walory okolicy nie można pominąć położonych na południe od naszego miejsca Mikołajek, niewątpliwie mazurskiego kurortu z klimatem. Korzystając z portów nad Tajtami spokojnie możemy dostać się tam również wodą. Mikołajki otwierają nam na południe ogromny obszar przyrodniczy jakim jest Mazurski Park Krajobrazowy, który w przyszłości otrzymać może status Parku Narodowego, nad czym obecnie debatują naukowcy i przyrodnicy. Jest to potwierdzeniem, jak ważnym obszarem dla przyrody jest zlokalizowana tam Puszcza Piska.

Dejguny

Stan Prawny

 • Własność: TAK,
 • Księga Wieczysta: TAK, (osobna na działkę 1/70 oraz na działkę 1/81),
 • Cały teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - Uchwała nr V/47/03 Rady Gminy Giżycko z dnia 25.02.2003 r.

Cena
  980
.000 zł

słownie:
dziewięćset osiemdziesiąt tysięcy złotych


bez_ryzyka


fbKONTAKT

MBN Mazurskie Biuro Nieruchomości 

ul. Dąbrowskiego 13, 11-500 Giżycko

   +48 87 428 19 38

www.mbn.mazury.pl
mbn@mbn.mazury.pl

Niniejszy opis stanowi jedynie informację i może ulegać zmianom.

powrót do strony biura MBN