MAZURY INFO
     PL

MAZURSKIE ŚMIGŁOWCE

13 września 2019 - Giżycko

  W Giżycku stacjonują już dwa prywatne śmigłowce. Jednym z nich jest Robinson R44 - czteromiejscowy lekki helikopter produkcji amerykańskiej. Śmigłowiec napędzany jednym silnikiem z półsztywnymi dwiema łopatami wirnika głównego i dwułopatowym wirnikiem ogonowym. Posiada zamkniętą kabinę z dwoma rzędami siedzeń, mieszcząc 4 osoby łącznie z pilotem.
    Pierwszy helikopter tego typu w Polsce był wykorzystywany jako newscopter stacji TVN24 (zobacz wyścig newscoptera TVN24 i naszej portalowej motorówki). Obecnie newscoptery zostały całkowicie wyparte przez drony.
    Mazury to region, do którego nie dochodzi żadna z autostrad i dróg ekspresowych. Droga lotnicza jest najlepszym sposobem, aby szybko i bezpiecznie dotrzeć do jednego z wielkich miast w interesach. Zasięg śmigłowca wynosi ok. 460km, a prędkość przelotowa ok. 200km/h. Zużycie paliwa ok. 65 litrów na godzinę.
    Zatem dowolny zakątek Polski jest dostępny w ciągu zaledwie 2-3 godzin (w zależności od kierunku i prędkości wiatru). Śmigłowiec ma tę zaletę, że nie musi lądować na lotnisku. Na upartego można go zaparkować na trawniku przed domem.
    Transport lotniczy nie należy do najtańszych. Koszt takiej maszyny to ok. pół miliona dolarów, a koszt uzyskania niezawodowej licencji pilota to wydatek dochodzący nawet do 100 tys. zł (licencja zawodowa kosztuje trzy razy więcej)… ale widoki podczas codziennych podróży po Mazurach śmigłowcem są tego warte. Zobaczcie sami :-PMazurskie
           smiglowce
Na trawniku przed domem...
Mazurskie
           smiglowce
Przygotowanie do startu trwa ok. 15 minut i zawiera sprawdzenie ogólnego stanu technicznego śmigłowca oraz dostępności przestrzeni powietrznej, którą zamierzamy przemierzać.
Mazurskie
           smiglowce
Chwilę po starcie.
Mazurskie
           smiglowce
...obrót wokół własnej osi...
Mazurskie
           smiglowce
Lecimy!
Mazurskie
           smiglowce
Na Mazurach jest co podziwiać. Pod nami rezerwat przyrody - Wyspy na jeziorze Kisajno.
Mazurskie
           smiglowce
Mazurskie
           smiglowce
Mazurskie
           smiglowce
Mazurskie
           smiglowce
Giżycko z lotu ptaka.
Mazurskie
           smiglowce
Zachód słońca nad Niegocinem.
Mazurskie
           smiglowce
Kto zgadnie gdzie to jest?


Podziel się opinią na forum.mazury.info.pl


MAZURY.INFO.PL - KONTAKT

(C) 1998-2019 Copyright by mazury.info.pl