MAZURY
            INFO PL

REGATY GRAND PRIX MRĄGOWA - IV ELIMINACJE

5 sierpnia 2017 - Mrągowo - Mazury

W sobotę (5 sierpnia) zakończyły się ostatnie, czwarte regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 - Arkodach Cup / Błękitna Wstęga Jeziora Czos. Na start zgłosiło się 28 załóg: 6 w grupie jachtów kabinowych i aż 22 w otwarto pokładowych, w tym sporo przedstawicieli Bazy Mrągowo, pływających m.in. na łodziach klasy L’Equipe. Regaty rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez komandora regat Karola Góralczyka, gospodarza Mrągowa burmistrz Otolię Siemieniec oraz przedstawicieli sponsora tytularnego.

Zgodnie z obowiązującą formułą zostały rozegrane 3 wyścigi krótkodystansowe i jeden wyścig długodystansowy. Na trasie regat wiatru tym razem nie brakowało.

Już 26 sierpnia 2017 roku odbędzie się tegoroczny finał cyklu, na który serdecznie zapraszamy.

Mrągowo

Ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężył Jakub Malicki, wraz z Jerzym Penczonkiem, Pawłem Żelaznym, Kacprem Malickim i Szymonem Witczakiem. Drugie miejsce zajęła kolejna ekipa pływająca na Delphi 24 OD w składzie: Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko, Błażej Bednarczyk. Tuż za nią uplasowała się dzielna ekipa Viki, która, choć debiutowała w tegorocznym cyklu, to dzielnie walczyli o awans do finału: Jan Jakowicki, Mariusz Boliszewski, Andrzej Wojnach i Laddy Wanda.

W grupie łodzi otwarto pokładowych niepodzielny prym wiedli Marek Karawajczyk oraz Justyna Olczak. Na drugim stopniu podium uplasowali się ekipa z Susza: Piotr Bokota, Konrad Bokota i Adrian Węglewski. Najniższy stopień podium wywalczyła kolejna załoga pływająca na katamaranie – Sebastian i Jakub Jurkiewicz.

Na koniec rywalizacji po raz czwarty w historii został rozegrany oddzielnie klasyfikowany wyścig długodystansowy Super OPEN o Błękitną Wstęgę Jeziora Czos, w którym dopuszcza się używania ożaglowania dodatkowego. Był to wyścig łączony wszystkich załóg i nie był zliczany do ostatecznej klasyfikacji ŻGP Mrągowa. W tym roku Błękitna Wstęga Jeziora Czos została obroniona. Ponownie najszybszą łódką, pływająca po mrągowskich wodach, okazał się katamaran należący do Marka Karawajczyka i Justyny Olczak.

Znamy już także tegorocznych finalistów Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017. Do finału awansowało po 4 najlepszych sterników z każdej klasyfikacji. Zgodnie z zapisem regulaminu najsłabszy rezultat podczas jednych regat eliminacyjnych został odrzucony. Kwalifikacje do finału uzyskali następujący sternicy z grupy jachtów otwarto pokładowych: Sebastian Jurkiewicz, Tomasz Krzywosz, Paweł Marcinkjan i Maciej Majak. Z kolei wśród jachtów kabinowych awans uzyskali: Grzegorz Pieczko, Jakub Malicki, Karol Góralczyk i Dariusz Bałdyga.

Zakończenie odbyło się w restauracji Estrada pod amfiteatrem. Później wszyscy uczestnicy regat udali się na uroczysty Koncert Galowy 23. Festiwalu Kultury Kresowej. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Takie atrakcje i emocje tylko w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na ostatnią, finałową imprezę, która odbędzie się 26 sierpnia 2017 roku. Już teraz możemy zdradzić, że Mrągowskie Towarzystwo Regatowe szykuje pewne niespodzianki, a prace nad imprezą finałową ruszyły już pełną parą