MAZURY
            INFO PL

REGATY GRAND PRIX MRĄGOWA - III ELIMINACJE

1 lipca 2017 - Mazury

W sobotę 1 lipca 2017 odbyły się kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 - AnekCUP / Festiwal Żagli ISSA. Była to przedostatnia okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 26 sierpnia 2017. Rozegrano 3 wyścigi krótkodystansowe i jeden długodystansowy wokół wyspy. Do rywalizacji zgłosiły się 24 łodzie. Wiatru nie brakowało. Doszło do jednej niegroźnej wywrotki.

Mrągowo

Pierwszy wyścig krótkodystansowy miał dodatkową formułę, której pomysłodawcą była ISSA. W wyścigu, oprócz wyniku sportowego, liczyła się również ilość załogantów na łódce z tej samej rodziny. Puchar ISSA za wyścig familijny dostała załoga Nesty: Jerzy Dymerski, Igor Dymerski, Maciej Dymerski, Fabian Bednarczyk i Sandra Szymborska.  Na koniec żeglarskiej rywalizacji został rozegrany oddzielnie klasyfikowany wyścig długodystansowy Super OPEN, w którym dopuszczalne było ożaglowanie dodatkowe. Był to wyścig łączony wszystkich załóg i nie był zliczany do klasyfikacji ŻGP Mrągowa. Zwycięzcą dodatkowej wyścigu Super Open zostali: Marek Karawajczyk i Justyna Olczak.

W klasyfikacji jachtów otwarto pokładowych zwyciężyli Marek Karawajczyk i Justyna Olczak, którzy po dłuższej nieobecności powrócili do startowania w mrągowskim cyklu. Drugie miejsce wywalczył Tadeusz Kozakiewicz, który przesiadł się z jachtu kabinowego na katamaran, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Susza: Piotr Bokota, Konrad Bokota i Adrian Węglewski. Klasę jachtów kabinowych wygrała z kolei załoga Delphi 24 One Design: Jakub Malicki, Paweł Ejsmont, Paweł Chmielarz i Marcin Rejmanowski. Drugie miejsce wywalczyła kolejna Delphia 24 OD, na której startowali: Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko i Błażej Bednarczyk. Trzecie miejsce zdobyła ekipa Anioła: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Julia Bałdyga.

Przed nami już tylko ostanie regaty eliminacyjne, Arkodach Cup, które wyłonią tegorocznych finalistów cyklu. Do zobaczenia w Mrągowie!