Absolutnie
     Wszystko o Mazurach >> mazury.info.pl <<

HOLOWANIE NA BANANIE

24 czerwca 2016 - Mazury

Wakacje na Mazurach rozpoczęły się upałem. Wczoraj temperatura za oknem dochodziła do +35°C w cieniu (!). Temperatura wody w jeziorze Niegocin wynosi +23-24°C w zależności od miejsca pomiaru. Wiatru nie starczało, aby osuszyć pot lejący się z czoła... W taki dzień nie ma nic lepszego jak poszaleć na bananie.

Na Mazurach holowanie narciarzy i innych obiektów pływających może odbywać się wyłącznie w wyznaczonych, oznakowanych strefach. Niestety strefy te były wyznaczane przez urzędników prawdopodobnie na zasadzie chybił-trafił. Przykładowo na jeziorze Kisajno strefa holowania znajduje się w najbardziej ruchliwej części jeziora - tzw. jachtostradzie z Giżycka do Węgorzewa. Holowanie w tej strefie powoduje bardzo wiele niebezpiecznych sytuacji, gdyż jachty żaglowe często wymuszają pierwszeństwo na holującej motorówce. Na jeziorze Niegocin strefy są również zlokalizowane w najbardziej uczęszczanej części jeziora - na szlaku Mikołajki-Wilkasy. Tymczasem we wschodniej części jednego z największych jezior w Polsce, gdzie jest pusto - holować zgodnie z prawem nie wolno.

Holowanie na bananie
Ile radości może dostarczyć dmuchany banan
Holowanie na
         bananie
Gotowi do startu?
Holowanie na
         bananie
Start!
Holowanie na
         bananie
Pływanie na bananie nie jest takie proste jak się wydaje.
Holowanie na
         bananie
Kolejna wywrotka.
Holowanie na
         bananie
W telewizji mówili, ze na Mazurach będzie padało... i pada :P
Holowanie na
         bananie
Wczorajszy wykres temperatury z naszej portalowej automatycznej stacji meteo. Czujnik zamontowany w cieniu w pobliżu jeziora Niegocin. W głębi lądu mogło być jeszcze cieplej. Nasza stacja jest zintegrowana ze światowym systemem prywatnych stacji meteo Weather Underground.
Podziel się wrażeniami na forum.mazury.info.pl

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ MAZURY.INFO.PL


MAZURY.INFO.PL - KONTAKT

(C) 2016 Copyright by mazury.info.pl