Absolutnie Wszystko o Mazurach >> mazury.info.pl <<

STRONA GŁÓWNA
 • mazury.info.pl

 • DUŻE JACHTY NA MAZURACH

  30 kwietnia 2009

  Na Mazurach pojawia się coraz więcej luksusowych jednostek, spotykanych dotychczas najbliżej na morzu śródziemnym. Wybierając się na Mazury dużym jachtem motorowym należy brać pod uwagę nie tylko zanurzenie ale także wysokość łodzi. 
  Dziś w Giżycku przekonał się o tym właściciel luksusowego Galeona 390 Fly, który miał problem z przepłynięciem pod mostem kolejowym w Giżycku.
  Duże jachty na Mazurach - Galeon 390
  Galeon 390 przed stacją paliw.
  Duże jachty na Mazurach - Galeon 390
  Na kanale...
  Duże jachty na Mazurach - Galeon 390
  ...trzeba niestety zdemontować maszt nawigacyjny, aby przepłynąć pod mostem.
  Duże jachty na Mazurach - Galeon 390
  Ostrożna przymiarka...
  Duże jachty na Mazurach - Galeon 390
  ...i po drugiej stronie.
  Galeon 390Fly, to jacht produkowany w Polsce - oferuje wszystko czego można oczekiwać od łodzi motorowej. W środku znajduje się fukncjonalny salon, w pełni wyposażona kuchnia, ogromna kabina dziobowa, dwie wygodne boczne sypialnie oraz osobno toaleta i prysznic. Łódź jest bardzo zaawansowana technicznie, są tu elektrycznie otwierane okna, sterowane z konsoli sternika, dotykowy panel sterowania głównym zasilaniem, komputer pokładowy z wyświetlaczem na konsoli sterowej, elektrycznie wysuwany telewizor z szafy montowany w opcji, czy podwójne szyby hartowane z wewnętrzną folią odbijającą światło słoneczne. Dwa pulpity sterownicze - jeden w kabinie, drugi na pokładzie słonecznym. Długość prawie 12m (11,76), szerokość prawie 4m (3,72), zanurzenie od 66 do 77cm w zależności od trimu, wysokość nad linią wodną 4,5m (prawie do parapetu pierwszego piętra standardowego budynku mieszkalnego). Jacht wyposażóny w dwa zbiorniki paliwa, po 500 litrów każdy, maksymalna moc: dwa silniki po 370KM każdy (zużycia paliwa przy zakupie tego typu łodzi nie bierze się pod uwagę). Łódź może zabrać na pokład do 10 osób. Nowa jednostka tego typu to wydatek ponad miliona złotych.

  Podyskutuj na forum motorowodnym mazury.info.pl


  MAZURY.INFO.PL - KONTAKT

  (C) 2009 Copyright by mazury.info.pl