Absolutnie Wszystko o Mazurach >> mazury.info.pl <<

STRONA GŁÓWNA
 • mazury.info.pl

 • AKTUALNE WARUNKI NARCIARSKIE
  NA MAZURACH

  FERIE ZIMOWE NA MAZURACH

  16 stycznia 2009 - MAZURY

  Rozpoczał się maraton ferii zimowych. W kilku województwach w Polsce (m.in w województwie mazowieckim) wła¶nie się dzi¶ rozpoczęły. 
  Dziennikarka z warszawskiego Radia WAWA zapytała nas... Czy warto spędzić ferie na Mazurach? 
  OdpowiedĽ była prosta i natychmiastowa - oczywi¶cie! Co można robić na Mazurach zim±? Mazury zim± na pewno nie s± 'dla leniuchów' - zimowy wypoczynek na Mazurach, to wypoczynek aktywny, często nawet nazywany ekstremalnym...
  Wyci±g narciarski w Mr±gowie
  Góra Czterech Wiatrów (wyci±g narciarski) w Mr±gowie.
  Mazury dla narciarzy - Jeżeli nie lubisz stać w wiecznym korku 'na zakopiance' - przyjedĽ na Mazury. Na Mazurach i w najbliższej okolicy działa kilka dobrze zorganizowanych wyci±gów narciarskich - o¶wietlonych, sztucznie na¶nieżanych i ratrakowanych. W weekendy organizowane s± otwarte zawody narciarskie z cyklu FamilyCUP. Przy okazji zimowa (posezonowa) baza noclegowa na Mazurach jest dużo tańsza od górskich kurortów, gdzie wła¶nie zim± jest szczyt sezonu.
  Miło¶nicy popularnego ostatnio nordic-walking'u (czyli chodzenia z kijami) mog± buty zamienić na narty biegowe. Spacer na nartach po zasypanej ¶niegiem Puszczy Piskiej, Puszczy Boreckiej (siedlisko Żubra), czy nawet zamarzniętym jeziorze umożliwia bardzo bliski kontakt z natur±. W okolicach Mr±gowa otwarto także profesjonalny o¶rodek narciarstwa biegowego, z oznakowanymi trasami dla narciarzy.

  Jezioro ¦niardwy - Regaty bojerowe w klasie DN.
  Żeglarze, kochaj±cy adrenalinę mog± spróbować swych sił w bojerach lub icesurfingu. Żaglowy ¶lizg w sprzyjaj±cych warunkach potrafi rozpędzić się do prędko¶ci ok.100km/h. W lutym Mazury (dokładnie Rydzewo k. Giżycka nad jeziorem Niegocin) będ± gospodarzem Bojerowych Mistrzostwa ¦wiata w klasie Monotyp XV (dwuosobowy ¶lizg z dużym, 15-metrowym żaglem)

  Kitesurfer na jeziorze Niegocin.
  Snow-Kite-Surfing - Gdy na lodzie zalega zbyt dużo ¶niegu - płozy i żagle można zamienić na 'latawiec' i snowboard. Do uprawiania kite-snow-surfingu wystarczy zamarznięte jezioro lub kawałek większego pola.
  Extremalne wyprawy dla zmotoryzowanych. Surowa, mazurska zima jest doskonała do zorganizowania ekstremalnych wypraw na skuterach ¶nieżnych, quadach, ATV lub samochodami terenowymi. 
  Najodważniejsi organizuj± wy¶cigi samochodowe po zamarzniętym jeziorze, gdzie nie ma drzew... i ograniczeń prędko¶ci. Niektóre firmy motoryzacyjne wykorzystywały już skute lodem mazurskie jeziora do testowania samochodów w warunkach zimowych... obecna grubo¶c lodu jest jeszcze jednak na to za słaba - potrzeba tafli o grubo¶ci ok.40cm (obecnie 15cm). Patrz tabela wytrzymało¶ci lodu.

  Nurkowanie pod lodem.
  Podwodni twardziele. Nurkowanie pod lodem, to sport dla prawdziwych facetów... chociaż z roku na rok pod lodem nurkuje coraz więcej kobiet.
  Lażdej zimy Mazury staj± się Mekk± największych 'nurkowych twardzieli', którzy przyjeżdżaj± z dalekich stron na Spływ Twardzieli - 15-kilometrowy spływ lodowat± rzek± Krutynia (czytaj więcej nt. tegorocznego Spływu Twardzieli...).

  Spływ twardzieli - Wilkasy nad jeziorem Niegocin
  Zimowe moczenie kija. Wędkarze, popularnie zwani moczykijami, zim± także nie marnuj± czasu przed telewizowrem. Każdy wędkarz przynajmniej raz w życiu powinien spróbować złowić rybę spod lodu. Udany połów można uczcić przy ognisku rozpalonym na lodzie przy odrobinie 'wody ognistej' - dobrze schłodzonej w przeręblu :-)   Wędkarstwo podlodowe, to sport bardzo popularny na Mazurach.
  Dla wszystkich innych, którzy z różnych względów estremalnych wrażeń nie oczekuj± proponujemy tradycyjne kuligi w zaprzęgu konnym...
  Ciekaw± ofertę znajd± takżę miło¶nicy sztuki. Jedna z mazurskich pracowni cermicznych przygotowała specjalny program dla najmłodszych pt. Ferie z Ceramik±. Dzieci uczęszczaj±ce na zajęcia będ± mogły zapoznać się z tajnikami garncarstwa oraz samodzielnie wykonać przedmioty wg. własnego pomysłu...

  PRZED WEJ¦CIEM NA LÓD

  Mazury - Styczeń 2009

  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mr±gowo - zawody narciarskie z cyklu Family CUP.
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Góra Czterech Wiatrów - Mr±gowo
  Mazury zim±
  Mazurskie WOPR jest dobrze przygotowane do niesienia pomocy potrzebuj±cym na lodzie. Czytaj więcej nt. Poduszkowca Mazurskiego WOPR
  Mazury zim±
  Zimowe spacery po zamarzniętym jeziorze.
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Wędkarze podlodowi
  Mazury zim±
  Rowerem po zamarzniętym jeziorze.
  Mazury zim±
  Na rybach
  Mazury zim±
  ¦niegiem zasypane...
  Mazury zim±
  Nurkowanie pod lodem - przygotowanie do zej¶cia pod wodę.
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Pod lodem...
  Mazury zim±
  Nurkowanie pod lodem wymaga szczególnej asekuracji na powierzchni.
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Jeziora skute 15cm lodem - na bojery, skutery ¶nieżne i quady w sam raz.
  Mazury zim±
  Bojer DN na Niegocinie.
  Mazury zim±
  Icesurfing - Iceboard
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Snow Kite Surfing
  Mazury zim±
  Quadem po Niegocinie
  Mazury zim±
  Mazury zim±
  Port jachtowy zamieniony w lodowisko.
  Mazury zim±
  Taniec na lodzie.

  Podyskutuj na forum.mazury.info.pl


  MAZURY.INFO.PL - KONTAKT

  (C) 2009 Copyright by mazury.info.pl