mazury.info.pl
.
STRONA GŁÓWNA
 • mazury.info.pl

 • .

  PHILA 780 - NOWY JACHT CZARTEROWY

  03 maja 2007r.

  Po sukcesie rynkowym jachtu Phila 880 oleckiej stoczni Delphia Yachts - przyszła kolej na mniejszy jacht. W Giżycku został zwodowany pierwszy, testowy egzemplarz jachtu Phila 780. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na małe jachty (poniżej 8m długości), łatwiejsze w manewrowaniu w ciasnych, mazurskich portach ale równie wygodne jak większe jednostki.
  Jest to jeden z nielicznych mazurskich jachtów czarterowych z tzw. asymetryczną zejściówką. Dzięki usunięciu zejściówki z osi symetrii jachtu uzyskano dodatkową wysokość w kabinie sanitarnej (wysokość stania dla niskiej osoby), a schodzący nie będzie już po zejściu trafiał prosto na skrzynkę mieczową. Wygodniej stoi się także przy kambuzie usytuowanym na przeciw kabiny sanitarnej. Zgodnie z obecnym trendem jacht ma otwartą koję dziobową, dzięki czemu mesa jest jaśniejsza i wydaje się większa. Koję można na noc zasłonić przesuwnymi drzwiami. Jacht otrzymał także nietypowo przetłoczoną sztorcklapę. Jest ona dzięki temu dużo sztywniejsza od tradycyjnej, płaskiej. Testowy egzemplarz posiada lodówkę otwieraną do góry, zamontowaną w bakiście kokpitowej. 
  Aby ułatwić transport ciężarki balastowe są zdejmowalne - dzięki czemu ciężki balast można zostawić w porcie, a lekką skorupę łatwo przetransportować na miejsce zimowania czy posezonowego remontu.
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780
  Phila 780

  Więcej informacji: http://shafran-sail.mazury.info.pl

  POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

  | strona główna | internet | o serwisie |
  (C) 2005 Copyright by mazury.info.pl