Absolutnie Wszystko o Mazurach >> mazury.info.pl <<

STRONA GŁÓWNA
 • mazury.info.pl

 • REGATY ŻEGALRSKIE

  NOWY TREND NA MAZURACH

  25 kwietnia 2014 

  Na Mazurach można zaobserwować rosnące zainteresowanie żeglarstwem regatowym. Dotychczas regaty żeglarskie kojarzyły się żeglarzom z wyczynowym sportem dzieci i młodzieży, uprawianym w klubach żeglarskich, względnie z imprezami firmowymi, w których chodziło bardziej o intergrację i zabawę niż o prawdziwą rywalizację.
  Były co prawda organizowane regaty jachtów turystycznych, ale brali w nich udział wyłącznie posiadacze własnych jachtów - dlatego, że w sezonie letnim wypożyczenie jachtu tylko na weekend graniczyło z cudem. Wczesną wiosną i późną jesienią regat nie organizowano ze względu na temperaturę powietrza.
  Obecnie rynek jachtów czarterowych na Mazurach jest bardzo rozbudowany. Bez problemu można dobrać z oferty rynkowej flotę kilkunastu czy kilkudziesięciu jachtów tej samej klasy, co pozwala na organizację prawdziwej, sportowej rywalizacji. Dotychczas było to możliwe w przypadku otwartopokładowych omeg, które miały tę wadę, że nie zapewniały noclegu na swoim pokładzie. 
  Współczesne jachty - nie dość, że szybkie, nie ustępują komfortem dystyngowanym hotelowcom'. Wyposażone w ogrzewanie umożliwiają organizowanie regat wczesną wiosną czy późną jesienią, kiedy nie ma najmniejszego problemu z wynajęciem floty tylko na weekend.
  Na Mazurach przed sezonem wakacyjnym i długo po nim, aż do pierwszego lodu praktycznie co weekend odbywają się jakieś regaty żeglarskie. W niektórych bierze udział nawet i 100 jednostek. 
  W zeszłym roku nasz portal, wspólnie ze szkołą żeglarską Natangia zorganizował pierwsze regaty MazuryOPEN, w których postanowiliśmy rozstrzygnąć odwieczny spór na temat tego, który jacht jest najszybszy - bez stosowania przeliczników, ograniczeń powierzchni żagla, czy stosowania żagli dodatkowych. Jeden puchar - jeden zwycięzca!

  W tym roku odbędzie się druga edycja regat MazuryOPEN. Zapraszamy 10 maja 2014 do Mikołajek na pojedynek najszybszych jachtów w Polsce. Szczegóły na stronie regat - http://regaty.mazury.info.pl

  Tegoroczną edycję sponsorują:
  BMW Auto-Breczko - dealer marki BMW z Białegostoku,
  Henri Lloyd - producent markowej odzieży żeglarskiej,
  Delhpia Yachts - największa w Polsce stocznia jachtowa, 
  Hotel Mikołajki***** - jedyny na szlaku Wielkich Jezior pięciogwiazdkowy hotel,
  180s.pl - przystań na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach, akademia żeglarska, firma czarterowa.

  Tymczasem zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiej fotorelacji z regat obserowanych dziś z okien naszego biura nad jeziorem Niegocin.

  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty
  Regaty


  Podziel się wrażeniami na forum.mazury.info.pl


  MAZURY.INFO.PL - KONTAKT

  (C) 2014 Copyright by mazury.info.pl