STRONA GŁÓWNA
  • mazury.info.pl

• REGATY BOATSHOW CUP 2010

17-18 lipca 2010 - Giżycko jez. Niegocin.

Ponad 70 jachtów rywalizowało w przedostatni weekend lipca na jeziorze Niegocin w regatach Boatshow CUP 2010 z cyklu imprez Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Organizatorem była firma Interservis z Łodzi i Mazurskie Centrum Żeglarstwa. Bazą regat był port 'Zatoka U Cześka' przy LOK w Giżycku. Zawodnicy startowali w klasach T-1, T–2, T–3, Żagle 500, Omega Sport, Omega Standard, Micro (dywizja Cruiser, Proto, Racer), Tango. Nowością była klasyfikacja 'Producentów', w której rywalizowali przedstawiciele stoczni jachtowych.

W sobotę mieliśmy wspaniałe warunki do żeglowania - twierdzi Janusz Kulpeksza, członek komisji sędziowskiej. - W niedzielę przez dwie godziny 'szukaliśmy wiatru'. Strasznie zmieniał kierunki i nie można było ustawić trasy. W samo południe udało się rozegrać kolejne wyścigi.

W tegorocznej edycji Boatshow Cup w klasie T1 złoto wywalczyła załoga Andrzeja Kędera. W klasie T2 najlepszy okazała się załoga Piotra Adamowicza. W T3 zwyciężył Bogusław Lunitz. W klasie Tango zwycięzcą okazała się załoga Szymona Mireckiego, natomiast w klasie Żagle 500 - załoga Macieja Anuszkiewicza. Tytuł międzynarodowego mistrza Polski w klasie Micro (najliczniejszej klasie w tych regatach) zdobyła załoga Piotra Tarnackiego. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Rosji.