|
NOWOŚĆ 2009 - JACHT AQUATIC 25Styczeń 2010rAquatic 25 to już kolejna nowość odpowiadająca na zapotrzebowanie rynku na 'jachty bez patentu' (po zmianie przepisów do prowadzenia jachtu o długości kadłuba do 7,5m nie są wymagane żadne uprawnienia). Jacht Aquatic 25 produkowany jest przez stocznię jachtową Aquatic Yachts miał swoją premierę we wrześniu 2009r podczas Mazurskich Targów Sportów Wodnych w Giżycku. Doświadczony konstruktor Jerzy Pieśniewski otrzymał bardzo trudne zadanie - zaprojektować jacht o zacięciu sportowym (aby można było brać okazjonalnie brać udział w regatach), mieszczącym się w przepisowej długości 7,5m (aby poszerzyć krąg odbiorców o osoby bez uprawnień), oraz jednocześnie o pojemnym wnętrzu dla 6-cio czy nawet 8-osobowej załogi - z osobną kabiną wc oraz koniecznie z wysokością stania (aby zadowolić załogi, a przede wszystkim firmy czarterowe)... i akceptowalnych wizualnie proporcjach kadłuba... Tak powstał jacht Aquatic 25 Priorytetem podczas opracowania linii teoretycznych kadłuba była odpowiednia stateczność przy optymalnej szybkości (szybkość jachtu zyskuje ostatnio na znaczeniu w opiniach załóg czarterowych). Jacht reklamowany jest jako jednostka o największej kubaturze wnętrza na rynku polskim wśród jachtów tej długości, aspiruje także do jachtów sportowych. Producent wycenił jacht w wersji standard na nieco ponad 64.000zł netto.
Projekt przewiduje dwie wersje zabudowy wnętrza, obie z osobną kabiną wc. Koje w mesie można wykonać jako rozkładane, wówczas jacht może pomieścić 6+2 osoby.
WNĘTRZE JACHTU AQUATIC 25W standardzie wnętrze o 'wysokości stania' 1,78m zapewnia nocleg dla 6 dorosłych osób. Po opcjonalnym wykonaniu koi w mesie jako rozkładanych znajdzie się miejsce do spania dla dodatkowych dwóch osób. Mają one do dyspozycji szafki i jaskółki na rzeczy osobiste, zarówno w kabinie rufowej, dziobowej jak i w mesie. Widok mesy i kabiny dziobowej od strony zejściówki. Składany stół tradycyjnie zamocowany do skrzynki mieczowej. Kabina dziobowa w zabudowie standardowej - otwarta. Jaskółki i szafki. Tablica rozdzielcza. Kambuz umieszczono na lewej burcie skośnie, dzięki czemu nie ma problemu z dostępem do koji rufowej (hundkoi). Kambuz. Kuchenka gazowa + zlew. Raczej brak miejsca na lodówkę. Widok hundkoi od strony kambuza. Widok zejściówki. Ażurowa drabinka zapewnia dostateczne doświetlenie i wentylację hundoi. 2-osobowa hundkoja. Drabinka zejściowa. Po lewej burcie, przy zejściówce przewidziano osobne, zamykane pomieszczenie sanitarne z WC chemicznym i umywalką.
|
|