mazury.info.pl

.
STRONA GŁÓWNA
 • mazury.info.pl

 • .

  KU PAMIĘCI

  1 listopada 2008r.

  Ludzie przychodzą i odchodzą. Dotyczy to także mazurskich żeglarzy. Święto zmarłych to pora zadumy, wspomnień i pamięci. Od prawie czterdziestu lat, od kiedy koleś żeglarz przedwcześnie przeszedł na druga stronę, nad Niegocinem stawiam 1 listopada świeczkę za żeglarzy, którzy odeszli na wieczna wachtę - mówi Janusz Kulpeksza - mieszkaniec Giżycka, wodniak.
  Ku pamięci
  Fot. Janusz Kulpeksza
  8 listopada w Mikołajkach odbędą się II Zaduszki Żeglarskie. W klimacie listopadowych spotkań i modlitwy za zmarłych pojawiła się inicjatywa zaduszek żeglarskich w Mikołajkach - mówi ks. Jerzy Szorc, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach, pomysłodawca zaduszek. Z założenia miało to być popołudnie pamięci o wydarzeniach z 21 sierpnia 2007 roku. Tego pamiętnego dnia na mazurskich jeziorach doszło do tragedii, która pochłonęła życie 12 osób. Podczas ubiegłorocznych, pierwszych Zaduszek odsłonięto pamiątkowy obelisk, upamiętniający ofiary ubiegłorocznego 'białego szkwału'.
  Tegoroczne Zaduszki rozpoczną się o godzinie 16-tej mszą świętą w kościele Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach, którą celebrować będzie biskup pomocniczy Diecezji Ełckiej Romuald Kamiński. Po niej młodzi żeglarze z Mikołajek zapalą znicze przy pamiątkowym obelisku. Następnie w kościele odbędzie się  koncert szantowy, którego druga część będzie miała miejsce od godziny 18.30 w tawernie 'Żagiel' w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach.  Podczas koncertu wystąpią m.in. Jarydubel czyli Mirosław 'Kowal' Kowalewski i Zbigniew Murawski, Jędrzej Korzeń i inni. 
  Organizatorami Zaduszek są: Parafia Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach, Burmistrz Miasta Mikołajki, Grupa 'Amax', Centrum Kultury 'Kłobuk' w Mikołajkach.

  PROGRAM:

  • 16.00 - Msza Święta celebrowana przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej Romualda Kamińskiego w kościele Matki Bożej Różańcowej
  • 17.00 - zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej poświęconej ofiarom Białego Szkwału
  • 17.15 - koncert szantowy w kościele Matki Bożej Różańcowej
  • 18.30 - koncert szantowy w tawernie Żagiel w Wiosce Żeglarskiej - podczas koncertów wystąpią m.in. Jarydubel czyli Mirosław Kowal Kowalewski i Zbigniew Murawski, Jędrzej Korzeń, i inni
  Kontakt:
  Parafia - Ks. Jerzy Szorc 0-501 525 853
  Urząd - Stella Hałaburda 0-502 583 440, stella.halaburda@onet.eu
  Amax - Karol Szczepaniak 0-602 559 487, karol@grupaamax.pl
  Kłobuk - Elek Kamiński 0-502-097-965, kamel67@op.pl
  Podyskutuj na forum żeglarskim mazury.info.pl


  POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

  | strona główna | internet | o serwisie |
  (C) 2005 Copyright by mazury.info.pl